Plakaty „Kognitywistyka w praktyce”

W roku akademicki 2014/15 spotkaliśmy się z:

  1. 28.10.2014 – „#kognitywistyka #usability #UX”. Spotkanie z firmą ThinkLab dotyczyło zastosowania wiedzy kognitywistycznej w usability i user experience, czyli technologii badania użyteczności i poznawczej optymalizacji stron i serwisów internetowych.
  2. 25.11.2014 – „Neuro Device – połączenie świata nauki i biznesu”. Spotkanie z firmą Neuro Device poświęcone rozwojowi m.in. technologii neuroobrazowania i jej komercjalizacji.
  3. 13.01.2015 – „Metafizyk wśród maszyn. Czyli jak filozof może pomóc w budowie systemów informatycznych”. Spotkanie z przedstawicielem firmy Roche ADMD dotyczyło UX, czyli user experience – technologii projektowania interfejsów i badania doświadczenia użytkownika.
  4. 24.02.2015 -„Analiza danych i symulacje komputerowe w neurokognitywistyce”. Na spotkaniu zaproszony gość opowiedział o projektach prowadzonych w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania UW oraz o zastosowaniu metod modelowania komputerowego w kognitywistyce.
  5. 24.03.2015 – „Zrozumieć język: projekty lingwistyczno-informatyczne w IPI PAN”. Na spotkaniu studenci zapoznali się z prowadzonymi w Instytucie Podstaw Informatyki PAN projektami dotyczącymi analizy i przetwarzania języka naturalnego.
  6. 27.03.2015 – Spotkanie z firmą Nielsen dotyczyło rozwoju nowych technologii w neuromarketingu (np. eye-tracker, heat map).
  7. 14.04.2015 – „Niestandardowe raporty – czyli dlaczego standardowe bycie matematykiem to za mało”. Spotkanie z przedstawicielami firmy Gemius S.A. poświęcone było wykorzystaniu narzędzi matematycznych i psychologicznych w tworzeniu profili użytkowników Internetu oraz w przetwarzaniu danych ruchu w sieci.