Zapraszamy na siódmą edycję konferencji Zderzenia Poznawcze organizowanej przez studentki i studentów kognitywistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie dwóch dni uczestniczki i uczestnicy przedstawią rezultaty swoich prac badawczych. Konferencja poświęcona będzie różnym zagadnieniom z szerokopojętej kognitywistyki. Wśród nich znajdą się między innymi wystąpienia związane z lingwistyką, sztuczną inteligencją, psychologią poznawczą, filozofią, neurobiologią oraz informatyką. Dodatkowo, jak co roku, będzie również okazja do wysłuchania wystąpień naszych Gości specjalnych.
Zderzenia Poznawcze są konferencją otwartą! W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału studentki i studentów studiów licencjackich, magisterskich, inżynierskich i doktoranckich, również spoza naszego Wydziału, z innych jednostek akademickich, których prace wpisują się w interdyscyplinarny charakter konferencji. Zachęcamy również do uczestnictwa biernego! Udział w konferencji jest bezpłatny.
GOŚCIE SPECJALNI
Anna Anzulewicz
Psycholog, kognitywistka i projektantka produktów cyfrowych. W 2018 r. uzyskała doktorat w zakresie nauk społecznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na co dzień pracuje jako adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w Katedrze Psychologii Rozwojowej. W ramach pracy naukowej stara się zrozumieć, w jaki sposób rozwój ruchowy i poznawczy osób neuroróżnorodnych (w szczególności w spektrum autyzmu i z ADHD) różni się od rozwoju osób neurotypowych. Swoje umiejętności w zakresie prowadzenia badań i projektowania wykorzystuje pracując w Prosomie - firmie, która opracowuje nowoczesne narzędzia cyfrowe wspierające osoby leczące się onkologicznie. Jest konsultantką projektów badawczo-rozwojowych, na co dzień wymyśla innowacje społeczne. Dużo pracuje z nauczycielami, zwłaszcza w zakresie wsparcia ich w pracy z uczniami neuroróżnorodnymi i w kryzysie.
Dan Zeman
Dan Zeman received his Ph.D. from the University of Barcelona in 2011. He was awarded post-doctoral grants at Institut Jean Nicod (2011-2013), Pompeu Fabra University (2013-2014), University of the Basque Country (2014-2017), University of Vienna (2017-2019), Slovak Academy of Sciences (2019-2020). He is currently an Adjunct Professor (OPUS 17 grantee) at the Department of Analytic Philosophy, University of Warsaw. His main research area is the philosophy of language, in particular the semantics of various natural language expressions such as predicates of taste, indexicals, slurs and gender terms. His monograph Disagreement in Semantics is forthcoming with Routledge in 2022. He has published in Dialectica, Thought, Linguistics & Philosophy, Philosophia, Critica, Inquiry, Throria and is a co-editor of several special issues of journals. He has also contributed to collective volumes like The Routledge Handbook of Philosophy of Relativism (Routledge, 2020), The Architecture of Context and Context-Sensitivity (Springer, 2020), Meaning, Context, and Methodology (de Gruyter, 2017), Subjective Meaning: Alternatives to Relativism (de Gruyter, 2016), and Context-Dependence, Perspective, and Relativity (de Gruyter, 2010).
LOKALIZACJA
Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 3, Warszawa
PLAN KONFERENCJI
Tegoroczne wystąpienia odbywać się będą równolegle w czterech salach na Wydziale Filozofii. Na auli (sala 116), którą znajdą Państwo na I piętrze, wysłuchamy głównie prelekcji związanych z neuronauką. W salach 108 i 209 uczestnicy będą prezentować zagadnienia obejmujące lingwistykę i semantykę (108) oraz tematy związane z informatyką i nowymi technologiami (209). Gości specjalnych wysłuchamy na auli, a sesja posterowa odbędzie się w korytarzu do niej prowadzącym. Podczas przerw kawowych czeka na Państwa drobny poczęstunek oraz zimne i ciepłe napoje.
KSIĘGA ABSTRAKTÓW
Zebrane w kolejności alfabetycznej abstrakty tegorocznej edycji Zderzeń.
REJESTRACJA
Zakończyliśmy rejestrację na tegoroczną edycję..
KONTAKT
Masz pytanie? Napisz do nas: zderzeniapoznawcze@gmail.com.