Kognitywistyka w praktyce

logoZapraszamy wszystkich studentów i osoby zainteresowane na kolejne spotkanie poświęcone praktycznym zastosowaniom kognitywistyki.

Będziemy spotykali się z firmami i instytutami badawczymi, które prowadzą badania i wykorzystują wiedzę kognitywistyczną w praktyce. Przyjdź i dowiedz się, co można robić po studiach, jakie prowadzi się badania, jakie technologie są rozwijane i jaka jest przyszłość kognitywistyki.

SPOTKANIE Z INSTYTUTEM PODSTAWOWYCH PROBLEMÓW TECHNIKI PAN

„Chłopiec czy dziewczynka? – problemy poznawcze w ultradźwiękowej diagnostyce medycznej”

Spotkanie odbędzie się 25 lutego, czwartek 18:30
sala nr 209, Instytut Filozofii, Krakowskie Przedmieście 3.

Ultradźwiękowe modalności tworzą zestaw najłatwiej dostępnych metod nieinwazyjnego obrazowania ciała ludzkiego. Teoretyczne podstawy tych technik wywodzą się z fizyki, ale ich rozwój odbywa się w oparciu o osiągnięcia wielu dziedzin. Również warsztat kognitywisty może stanowić atut w starciu z niektórymi problemami badawczymi w ultrasonografii. W czasie spotkania zaprezentowane zostanie kilka z takich problemów.

SPOTKANIE Z FIRMĄ GEMIUS

„Machine learning w badaniach Internetu”

Spotkanie odbędzie się 7 stycznia, czwartek 17:00
sala nr 209, Instytut Filozofii, Krakowskie Przedmieście 3.

Czy do badania Internetu można wykorzystać algorytmy uczenia maszynowego? Podczas prezentacji przedstawimy, w jaki sposób można wykorzystać modele predykcyjne do obliczenia łącznego zasięgu witryny na wielu urządzeniach.

 

SPOTKANIE Z FIRMĄ APPLICA.PL

Analityk Data Scientist

Spotkanie odbyło się 18 grudnia (czwartek) o godzinie 17:00,

sala 108, Instytut Filozofii, Krakowskie Przedmieście 3

 

 

Dowiemy się czym jest przetwarzanie języka oraz jakie narzędzia ma do dyspozycji analityk Data Scientist. Usłyszymy również o najbardziej popularnych zastosowaniach praktycznych NLP: klasyfikacji dokumentów i ekstrakcji informacji, moderacji treści. Na koniec zastanowimy się czy jesteśmy w stanie nauczyć komputer rozpoznawania ironii?