Cognitive Science – konsultacje z otoczeniem społeczno-gospodarczym

Wydział Psychologii wraz z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego od kilku już lat prowadzą interdyscyplinarne studia kognitywistyczne. Studenci kształceni są w zakresie mózgowych podstaw procesów umysłowych, wykorzystywania nowoczesnych technik badania aktywności mózgu, przetwarzania języka naturalnego, metod modelowania procesów umysłowych, w tym językowych i społecznych oraz programowania i analizy danych. Od przyszłego roku akademickiego, tj. od 2019/2020, dwuletnie studia magisterskie (II stopnia) z kognitywistyki staną się kierunkiem międzynarodowym: pod nazwą Cognitive Science będą prowadzone w języku angielskim.

W celu jak najlepszego dopasowania programu studiów do rynku pracy 9 listopada odbyło się spotkanie konsultacyjne z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wydział Psychologii gościł przedstawicieli firm oraz instytucji takich jak:

• Applica R&D
  • Besa Gmbh
  • Instytut Badań Systemowych PAN
  • Instytut Podstaw Informatyki PAN
  • NeuroDevice
  • Samsung
  • SmartLife Systems
  • Titanis

Spotkanie umożliwiło poznanie wymagań i oczekiwań ww. instytucji wobec kandydatów do pracy. Jednym z głównych omawianych tematów było to, w jaki sposób kształtować u naszych studentów pożądane na rynku kompetencje. Celem spotkania było również nawiązanie lub zacieśnienie współpracy dotyczącej praktyk zawodowych studentów – dużą rolę w edukacji studentów kognitywistyki odgrywa udział w pracach zespołów naukowych oraz staże w firmach z sektora B+R.